W ubiegłym tygodniu delegacja AMiSNS odbyła spotkania informacyjne. Gościliśmy w stolicy Warmii i Mazur, dokładniej w siedzibie Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Szpitalu Miejskim im. Jana Pawła II w Elblągu.
Celem spotkań informacyjnych było przedstawienie projektu IMPEt, zakładającego uruchomienie bezpłatnych studiów podyplomowych.
O jednym z kierunków „Skuteczne wdrażanie innowacji w podmiotach leczniczych (INNO)” – jego założeniach i sposobie realizacji opowiedziała dr Iga Lipska, kierownik merytoryczna kierunku.
Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie, otwartość i zainteresowanie naszymi studiami podyplomowymi.
Do 8 maja trwa rekrutacja na dwa kierunki studiów: (hiperłącze IRK (amisns.edu.pl))
– „Skuteczne wdrażanie innowacji w podmiotach leczniczych (INNO)”
– „Fizjoterapia w końcowej fazie życia pacjentów z niewydolnością oddechową w warunkach domowych z wykorzystaniem telemedycznych (FIZJO)”.
O samym projekcie:
Projekt IMPEt – Innowacyjne Metody Podyplomowej Edukacji w Akademii Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu ma na celu opracowanie i realizację trzech innowacyjnych kierunków studiów podyplomowych w dziedzinie nauk biomedycznych.
Kierunki to:
· Fizjoterapia w końcowej fazie życia pacjentów z niewydolnością oddechową w warunkach domowych z wykorzystaniem telemedycznych (FIZJO),
· Skuteczne wdrażanie innowacji w podmiotach leczniczych (INNO)
· Dobra praktyka badań klinicznych dla badaczki i badacza (KLIN-BAD).
Głównym celem projektu jest modernizacja sektora biomedycznego w Polsce poprzez dostosowanie uczestników do realiów pracy w sektorze, wykorzystując innowacyjne metody edukacyjne, takie jak problem-based learning (PBL).
Projekt zakłada hybrydową formę nauczania (stacjonarną i online), z naciskiem na praktyczne zdobywanie umiejętności, a także warsztaty oraz wizyty studyjne. Planowane są dwie edycje każdego z kierunków. Projekt charakteryzuje się interdyscyplinarnym i nowoczesnym podejściem do kształcenia, mającym na celu realne przygotowanie do pracy w sektorze biomedycznym.
Projekt „IMPEt – Innowacyjne Metody Podyplomowej Edukacji” został sfinansowany ze środków Agencji Badań Medycznych.